Typy kotníků

Vyvrtávání kotníků je jedním z nejčastějších ortopedických poranění. U pacientů trpících podvrtnutí kotníku jsou vysoce náchylné k recidivě. Podpěry kotníků mohou zabránit opakovanému zranění tím, že stabilizují kotník a omezují jeho rozsah pohybu. Výběr správné polohy kotníku může být obtížné, protože mají různé velikosti, typy a funkce.

Funkce

Existují tři typy vyvrtnutí, které se vyskytují v oblasti kotníku – boční, střední a vysoké. Nejčastější jsou boční nebo vnější podvrtnutí kotníku. “Journal of Athletic Training” uvádí, že 85 procent všech podvrtnutí kotníku je postranní. Většina příchytků je navržena tak, aby zabraňovala vyvrtání inverzního kotníku. Mediální nebo vnitřní a vysoké vyvrtnutí kotníku jsou méně časté. Nicméně, kotníky členky zabraňují přílišnému pohybu pohybu, aby se zabránilo zranění.

Typy

Existují tři typy kotníků – krajka-krajka-up, post-zranění a tuhé příčky. Nízké koncovky kotníku najdete v obchodních prodejnách sportovních potřeb. Podpora vyššího stupně musí být objednána online nebo prostřednictvím lékařských dodavatelů. V těžkých případech musí být popruhy na kotníku přizpůsobeny a nařízeny lékařem.

Zašněrovat boty

Šňůrky jsou polotvrdé a jsou vyrobeny z nylonově-vinylového materiálu. Výhodou této výztuhy je, že může být utažena podle úrovně pohodlí uživatele. Polotuhá konstrukce umožňuje větší flexibilitu než pevná výztuha. Ozdobná krajka může být použita jako profylaktická. Krajky se nacházejí v komerčních sportovních obchodech, obchodech s drogami nebo on-line. Ceny se pohybují od 25 do 40 USD.

Poranění po poranění

Post-zranění ramena jsou velmi tuhé příčky. Jsou buď naplněné vzduchem nebo naplněny gelovými dvěma plastovými panely, které obrysují obě strany nohy. K dispozici je závěs, který umožňuje odvzdušnění a dorziflexii. Poskození po poranění se primárně používají k zmačkání otoku a zabraňují inverzi a eversionu. Tyto typy příchytky nejsou určeny pro funkční činnost. Poranění po poranění lze nalézt u vybraných lékáren nebo lékařských dodavatelů. Ceny se pohybují od 30 do 40 USD.

Pevný

Pevné příchytky mají dva různé typy, třmen nebo šněrování. Ozdoby mohou být použity ve spojení s rehabilitací zranění. Stuhové patky umožňují členku pohybovat se nahoru nebo dolů a chrání kotník před vloupáním nebo vystupováním. Tato ortéza má vysokou úroveň ochrany a běžně se používá v volejbalu a basketbalu kvůli frekvenci skákání. Šňůra s krajky má dvě plastové vložky na každé straně kotníku, aby se zabránilo inverzi a vzpříčení. Některé značky obsahují popruhy, které zabírají kolem kotníku a poskytují další podporu. Tyto příchytky lze zakoupit prostřednictvím lékařských dodavatelských firem. Dvě nejznámější značky jsou Aktivní kotník a Don-Joy. Ceny se pohybují od 30 do 45 USD.