Vitamíny pro anální hlen

Anální hlen je možným příznakem několika stavů, které postihují oblast konečníku a konečníku. Vitamíny mohou být součástí léčby nebo předepsané stravy pro některé příčiny análního hlenu, ale mohou být také škodlivé v závislosti na vašem stavu. Nepokoušejte se o alternativní léčbu vašeho stavu, pokud Vám to lékař nedoporučuje.

Proctitis

Když projdete hlenem, krví nebo hnisem přes konečník, můžete trpět stavem známým jako proctitis, který popisuje zánět podšívky konečníku. Bolest v konečníku nebo konečníku, změny v střevních pohybech, rektální krvácení a časté nutkání na vykolení jsou také potenciální příznaky tohoto stavu. Primární příčinou proktitidy jsou pohlavně přenosné infekce, ačkoli syndrom střevního střeva a bakteriální infekce jsou další možnosti. Lékařské centrum Univerzity v Marylandu naznačuje, že osoby s proctitidou konzumují potraviny s vysokým obsahem vitaminů B, vápníku a hořčíku. Tyto potraviny zahrnují fazole, mandle, celozrnná, tmavou listovou zeleninu a mořskou zeleninu.

Anal Cancer

Anální hlen je také příznakem rakoviny konečníku. Jiné příznaky zahrnují želé podobný výtok z konečníku, rektální krvácení, bolesti v anální oblasti, hrudky kolem konečníku, fekální inkontinence, svědění kolem řitu, průjem, zácpa a další změny v pohybech střev. Ženy s rakovinou může také mít vaginální suchost a možnou bolest v dolní části zad, pokud nádor vyvíjí tlak na vagínu. Pokud máte anální rakovinu, je obecně bezpečné užívat multivitamin, který neposkytuje více než 100% doporučených denních příjmů. Podle University of Pennsylvania Abramson Cancer Center, užívání vitamínů A, C a E může zasahovat do léčby rakoviny. Váš lékař by vám měl dát zvláštní pokyny týkající se stravy, pokud máte diagnostikovanou rakovinu konečníku.

Syndrom dráždivého střeva

Syndrom dráždivého tračníku nebo IBS je velmi nepohodlný stav, který postihuje 1 z 5 Američanů, podle Národního informačního systému pro léčbu chorobných onemocnění, ale nezpůsobuje trvalé poškození střev. Pokud máte IBS, je výstelka v částech vašeho gastrointestinálního traktu zapálená, což způsobuje časté příznaky, včetně bolesti břicha a nadýmání. Mezi další příznaky patří neobvyklé pohyby střev, zácpa a průjem. Můžete se setkat s hlenem s IBS, pokud se ocitnete napjaté nebo křečovité, když se pokoušíte mít pohyb střev a pak jste schopni projít malým množstvím. Hlenu navlhčuje a chrání průchody trávicího systému. Studie zveřejněná v časopise Minerva Gastroenterologica e Dietologica v prosinci 2006 zjistila, že použití přísady zlepšilo symptomy IBS, včetně snížené bolesti, břišní distenze a lepší regulace střevních pohybů. Doplněk, známý jako IBS Active, obsahuje vitamín PP, vitamín B-1, vitamín B-2 a vitamín B-6 spolu s probiotiky, rostlinným uhlím, L-tryptofanem, inulinem a angelikou.

Crohnova nemoc

Crohnova choroba je chronická porucha vedoucí k zánětu gastrointestinálního traktu. Typicky zánět postihuje střevo nebo tenké střevo nebo obojí. Příčina je neznámá. Mezi nejčastější příznaky patří průjem, břišní křeče a bolesti, rektální krvácení a horečka. Někteří lidé s Crohnovou chorobou také prožívají hlen, hnis nebo stolici přicházející z oblasti kolem konečníku způsobené píštělou. Fistula je možná komplikace Crohnovy choroby, k níž dochází, když zánět nebo slzení v řemenu způsobuje vývoj tunelu, který vede buď z jedné smyčky střeva do druhé, nebo vede ze střeva na kůži, močový měchýř nebo Vagina. Pistole v blízkosti řiti vede k odvodnění tekutin, jako je hlen kolem otvoru. Vývoj nutričních nedostatků v průběhu času je častý u lidí s Crohnovou chorobou. Tyto nedostatky lze opravit pomocí doplňování. Váš lékař může zkontrolovat hladinu vitaminu a v případě potřeby doporučit vitamínové doplňky.