Jaká je nutriční hodnota černých třešní?

Bing třešně jsou nejoblíbenější sladká třešňová odrůda vyrobená ve Spojených státech, podle Oregon State University. Kůže této sladké třešně je hluboce vínová – téměř černá – barva. Jiné černé, sladké třešňové odrůdy zahrnují Sam, Schmidt, Ulster, Vista, Black Republican a Black Tartarian. Doporučená velikost čerstvých černých třešní je 12, podle Harvardovy univerzity. Sladké třešně mají nízký obsah kalorií a poskytují vlákninu, vitamín C, minerály a melatonin.

Tuk a kalorie

Podáváme sladké třešně bez cholesterolu a zanedbatelného množství tuku. Jíst 12 čerstvých, sladkých třešní přidává do stravy 62 kalorií. Míchání na třešně vám pomůže sledovat doporučení společnosti American Heart Association o omezení vašeho příjmu tuků a cholesterolu, které pomáhají předcházet kardiovaskulárním chorobám.

Vláknina a sacharidy

Vaše tělo netráví vlákninu, takže nemá vliv na hladinu cukru v krvi, ale prochází trávicí systém. Tímto způsobem vláknina pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a potlačuje hlad. Podávaná třešně dodává 2,1 gramu vlákniny, což je téměř 6 procent denního doporučeného příjmu 38 gramů. Sacharidy také ovlivňují hladinu cukru v krvi, protože tělo je rozkládá na cukry, které způsobují produkci inzulínu. Jíst 12 sladkých třešní dodává do vaší stravy téměř 16 gramů sacharidů, asi 12 procent denního doporučeného dávky 130 gramů.

Alzheimerova choroba

Antioxidanty a flavonoidy, jako jsou antokyany, quercetin a hydroxycinnamáty v sladkých třeších, mohou pomoci zabránit Alzheimerově chorobě, podle studie z roku 2011 “Kritické recenze ve výživě potravinových věd”. Vzhledem k jejich protizánětlivým schopnostem mohou flavonoidy podle institutu Linus Pauling zabránit kognitivním problémům a demence způsobené stárnutím.

Další faktory boje s nemocemi

Jíst asi 45 Bing třešně denně může snížit příznaky artritidy, srdečních onemocnění a cukrovky a pomůže snížit krevní tlak, podle studie zveřejněné v lednu 2013 vydání “Journal of Nutrition.” Výsledky studie ukázaly, že třešně pomáhají při cirkulaci krve, která může způsobit zánětlivé onemocnění. Třešně také pomáhají předcházet nespavosti tím, že poskytují antioxidant melatonin, který normalizuje srdeční rytmus a řídí spánkové cykly.