Léčba vrásek a dechových ramen

Část běžného procesu stárnutí zahrnuje vývoj vrásek a volné kůže. Společný prostor pro to, aby se to stalo, je na pažích. Tato volná kůže je neatraktivní a může vás cítit sama sebou, když nosíte trička. Mnoho léčebných postupů je k dispozici pro zvládnutí vrásek a propletení ramen. Nicméně je nejlepší, abyste měli jasnou představu o tom, co všechna tato léčení vyžadují před tím, než budete vykonávat některou z možností.

Indikace

Předtím, než podstoupíte jakoukoli léčbu vrásek a roztržených paží, potřebujete vědět, zda skutečně potřebujete léčbu. Pokud jste nedávno ztratili velkou váhu, pokožka na vašich pažích by mohla výrazně klesnout. Některé z této kůže se časem zatahují. Učinit jednoduché změny životního stylu může stačit k vyhlazení vrásek a klesání pokožky také. Takže se věnujte pouze léčbě poté, co jste se dopustili zdravé výživy, pít osm sklenic vody denně a zvlhčovat po dobu nejméně šesti měsíců.

Topické krémy

Topické krémy mohou přispívat ke snížení vrásek a klesání na pažích. Místní retinoidy jsou běžnou volbou, protože stimulují produkci kolagenu a pomáhají v průběhu času vytvářet vrásky. Dalšími běžnými možnostmi jsou krémy založené na CoQ10 a retinolu. To vše zhoršuje vzhled vrásek a může napomáhat utlumení mírné pokožky.

Resurfacing

Léčba resurfacingu může přispět ke snížení vrásek a klesání ramen. Laserové resurfacing pracuje zahříváním hlubších tkáňových vrstev, čímž vzniká kolagen a elastin. Postupně se tím utahuje pokožka a změkčí se vrásky. Dermabraze může také pomoci zbavit se vrásek. To ovšem nemusí mít pozitivní vliv na pokožku. Při tomto postupu dermatolog používá drátěný kartáč k odstranění vrchních vrstev pokožky a povzbuzuje výrobu nové tkáně, která má méně vrásek.

Chirurgická operace

Ve vážných případech může být chirurgický zákrok jediným způsobem, jak se zbavit vrásek a pokožky na rukách. Kůže svalujícího ramena by byla odstraněna pomocí ramenního zvedání nebo chirurgického uspořádání těla. Tyto postupy zahrnují odstranění přebytečné kůže a zvedání pokožky, která zůstává. To vám umožní vychutnat si více standardní tvarované rameno a snížení vrásčité kůže.

Zotavení

Obnova těchto různých postupů se obrovsky liší. Topické krémy zpravidla způsobují jen mírné nežádoucí účinky, jako je zarudnutí nebo olupování, které obvykle během několika týdnů užívání zmizí. Léčba resurfacingu může vyvolat mírné podráždění kůže při otevřených ranách. Laserové resurfacing může trvat jen týden nebo dva, než se zotaví, zatímco dermabraze může trvat měsíc nebo déle, než se rána uzdraví, a několik měsíců, než začne zčervenání. Chirurgie má nejdelší dobu zotavení, přičemž měsíc je minimální. Kůže bude pravděpodobně bolestivá a bolestivá po několik měsíců, kdy se úplně uzdraví.