Nejlepší aminokyseliny pro snížení hmotnosti

Doplňky s přístupem ke ztrátě hmotnosti, které činí nepodložené nároky opatrně. Určité aminokyseliny, zejména fenylalanin a aminokyseliny s rozvětveným řetězcem, jsou prodávány za účelem ztráty hmotnosti. Při bližším pohledu se však zdá, že důkazy na podporu těchto tvrzení jsou velmi omezené a zastaralé. Jako složky bílkovin se aminokyseliny nacházejí v mnoha potravinách ve vaší stravě. Ale dokud není k dispozici solidní výzkum podporující účinnost specifických aminokyselin, je nejlepší držet se osvědčených strategií hubnutí. Dobrou zprávou je, že do stravy můžete zahrnout srvátkové bílkoviny, které pomáhají při hubnutí.

Bližší pohled na aminokyseliny s rozvětveným řetězcem

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem leucin, isoleucin a valin jsou široce uváděny na trh pro úbytek hmotnosti. Tato vazba vychází z omezeného výzkumu publikovaného v devadesátých letech, který naznačuje, že kombinace BCAA s diety s omezeným obsahem kalorií podporuje snížení tělesné hmotnosti. Jedna taková studie, publikovaná v lednu 1997 vydání Mezinárodního žurnálu sportovní medicíny, zjistila, že BCAA způsobily významnou ztrátu hmotnosti u elitních zápasníků, když byly kombinovány s omezením kalorií. Nedávno zveřejněný výzkum potvrzující zjištění předchozích studií chybí, což znemožňuje určit, zda doplnění samotných BCAA je účinné při úbytku hmotnosti.

Výzkum do fenylalaninu

Fenylalanin je aminokyselina běžně uváděná na trh pro potlačení chuti k jídlu. Nicméně, stejně jako u BCAA, jsou důkazy omezené a zastaralé. Fenylalanin může hrát roli při kontrole chuti k jídlu, ale jediný dostupný důkaz byl zveřejněn v 90. letech. Studie, která se objevila v červnovém vydání časopisu Metabolism, uvádí, že fenylalanin stimuluje uvolňování hormonu cholecystokininu potlačujícího chuť k jídlu. Dobrovolníci, kteří užívali fenylalanin 20 minut před testovaným jídlem, jedli podstatně méně kalorií a hlásili zvýšené pocity plnosti než ti, kteří užívali placebo. Pokud to platí dnes, fenylalanin může nabízet přírůstek hmotnosti díky potenciálnímu vlivu na chuť k jídlu. Nicméně je třeba vědět jistě novější výzkum, který přináší podobné výsledky.

Obsahuje bílkoviny pro snížení tělesné hmotnosti

Při výrobě sýra je syrovátka, vodnatá část mléka, oddělena od tvarohu. Syrovátka je vysoce kvalitní bílkovina, kterou můžete použít ke snížení hmotnosti. Najdete syrovátkové bílkovinné doplňky, typicky v práškové formě, obložené police vašeho místního obchodu s potravinami. Srvátka je bohatá na živiny, jako jsou vápník a bioaktivní peptidy, a obsahuje esenciální aminokyseliny a aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Při kombinaci s dietou s omezeným příjmem kalorií může doplněk syrovátkové bílkoviny zvýšit ztrátu tuku a pomáhat udržet chudý sval, podle studie z březnového vydání časopisu Nutrition and Metabolism. Studie ukázala, že přídavek syrovátkové bílkoviny způsobuje větší ztrátu hmotnosti než dieta samotná.

Efektivní doplňky na snížení hmotnosti

Pokud máte pocit, že potřebujete extra zvýšení přírůstek hmotnosti, budete chtít jeden, který se ukázal být efektivní. Doplňky, které pracují, nejsou kouzelné kuličky, které vám umožňují jíst co chcete a poklesnout. Stále vyžadují, abyste vyčistili své stravovací návyky a začlenili cvičební program. Poraďte se s poskytovatelem zdravotní péče o doporučení, která budou pro vás bezpečná. Orlistat je FDA-schválený, non-předpis doplněk, který pomáhá ztráta hmotnosti tím, že blokuje některé tuku ve vaší stravě. Další možností je extrakt afrického manga. Několik studií, včetně studie publikované v březnovém vydání časopisu Lipids in Health and Disease, zjistilo, že způsobuje ztrátu hmotnosti a zlepšený cholesterol.