Vody a podráždění pokožky

Účetní list Wisconsin Department of Natural Resources naznačuje, že řeky, jezera a rybníky mohou obsahovat modrozelené řasy, které produkují toxické látky. Plavání ve vodě, která obsahuje kontaminanty modrozelených řas, může dráždit pokožku a způsobit vase. Cercariální dermatitida je další stav známý jako “plazivé svědění”, což je kožní vyrážka způsobená alergickou reakcí na mikroskopické parazity, které se uvolňují z infikovaných slimáků do čerstvé a slané vody.

Tvrdá voda

Tvrdá voda může voda protékat systémem kohoutku. Podle Virginia Tech Cooperative Extension je tvrdá voda nejobvyklejším problémem s kvalitou vody hlášeným americkými spotřebiteli a může se vyskytnout u 85 procent Spojených států. Tvrdá voda obsahuje přebytečné minerály a má vyšší pH než měkkou vodu.

Solventní

Voda je rozpouštědlo a čisticí roztoky, jako je mýdlo rozpustí ve vodě, aby fungovalo správně. Minerály v tvrdé vodě však ztěžují další látky, jako je prací prostředek, mýdlo a jiné rozpustné látky, které se obvykle rozpouštějí ve vodě. Tvrdá voda může vedle vašich vlasů a pokožky vytvářet zbytky na vašich spotřebičích, neboť tvrdé vody dostatečně nezmizí částice z mýdla a jiných rozpuštěných látek.

Suchá kůže

Voda, kterou používáte k koupání nebo umytí oděvů a ložního prádla, může přispět k problémům s podrážděním kůže, jako je sucho. Podle Virginia Tech Cooperative Extension může tvrdá voda zanechat na těle zátěž filmu, který vyschne kůži. Suchá kůže může vypadat a vytvářet jemné linie nebo vrásky. Podle MayoClinic.com může časté plavání, sprchování nebo dlouhé horké lázně způsobit suchou pokožku tím, že rozbije lipidové bariéry v kůži.

Ekzém

Ekzém je stav kůže, který se může objevit se zarudnutím nebo proplachováním, podrážděním, svěděním nebo malými nárazy, které na pokožce naplní tekutinou. Odpařování vody, kterou vaše kůže nezachytí během koupání, může způsobit tyto reakce. Dětské zdraví doporučuje vyhnout se horké vodě nebo přílišnému vystavení horké vodě, pokud máte ekzém. Nepoužívejte příliš mnoho mýdla nebo čisticích prostředků, které by mohly vyschnout kůži a nosit rukavice, pokud budou vaše ruce ve vodě delší dobu.

Mýdlo a voda versus alkoholový ruční gel

V červenci 2000 vydala “Epidemiol nemocnice pro kontrolu infekce” studie vedená Dr. Johnem M. Boycem, která porovnává podráždění a suchost kůže, ke kterým došlo, když si sestry umyly ruce mýdlem a vodou s podrážděním a suchostí, Antisepsis s alkoholovým ručním gelem. Sestry hlásily méně podráždění pokožky a suchu při použití ručních gelových čisticích prostředků, ale hlásily více podráždění pokožky a suchu při používání mýdla a vody. Vědci zjistili, že alkoholický čistící prostředek na ruce gelu nezměnil obsah vody v horní části sesterských rukou, ale s použitím vody a mýdla snížil obsah vody v té části ruky. Vědci dospěli k závěru, že kůže může tolerovat alkoholové ruční gely lépe než mýdlo a vede k lepším postupům hygieny rukou.